PAUL SCHEURİNG

GERÇEK BİR YAŞAM ÖYKÜSÜ:

PRİSON BREAK

15 EKİM 2020

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Bu projenin ana teması nedir?
Özetle;Lincoln işlemediği bir suçtan dolayı suçlanmaktadır. Lincol'un kardeşi Micehal hapise girmesi ile birlikte Lincoln'un hayatı tamamen değişmiştir. Kardeşi ile birlikte yapmış oldukları hapishaneden kaçış planını bir an önce yerine getirmek istemektedirler. Lincoln, başkanın kardeşini öldürmesi ile suçlanan bir mahkumdur. Dolayısıyla bu suçtan dolayı da idam edilmesi beklenmektedir. Yaptıkları plan işlemezse Lincoln suçsuz yere idam edilecektir.

 Kardeşi Michael ise başarılı bir mühendislik kariyeri geçirmiştir. Abisinin suçsuz yere hapiste yattığını bilir ve abisini bu hapishaneden kurtarmak amacı ile bir banka soygunu yapmaya karar verir. Michael her şeyi düşünmüştür. Soygun yaptıktan sonra nereye kaçacağını ve vücuduna çizdiği kaçış planı onun için son derecede önemlidir. Hapishane krokisini çizen Michael'in esas amacı abisini buradan kurtarmaktadır. Hapishane hayatını hiç bilmeyen Michael abisinin idam günü gelmeden onu biran önce buradan kurtarmak zorundadır. Bunun için hızlı davranması gerektiğinin bilincindedir. Michael hapishane müdürü ile yakınlaşır ve bu kaçış planı için son derecede önemli bir koz olacaktır.


Dizi uzun soluklu olamayacağı gerekçesiyle başlamadan önce reddedilmişti.Bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz?Gerçeklik payı nedir?
Evet.Doğruyu söylemek gerekirse Prison Break’i 2005 ve 2009 yılları arasında yayımlamış olan Fox, dizinin uzun dönemde başarılı olup olmayacağı konusundaki tereddütleri sebebiyle 2003 yılında diziyi geri çevirmişti.

 

Dizideki Fox River Eyalet Hapishanesi gerçek hayatta Joliet Islah Merkezi miydi?

 Illinois eyaletinin Joliet şehrinde bulunan bu merkez 1558 yılında açılmış ve 2002 yılının şubat ayında kapanmıştır. Merkez birinci sezon çekimlerinde kullanıldı ve ikinci sezonun kısa bir bölümünde yer aldı.


Dizi yayınlandıktan sonra ortaya bir söylem çıktı.Dizide kullanılan hücrelerden birisinin  gerçek bir seri katile ait olması.

Birinci sezon boyunca kullanılan hücrelerden biri John Wayne Gacy isimli bir seri katile aitti. Gacy’nin hücresinde Dominic Purcell’ın canlandırdığı Lincoln Burrows karakteri kalıyordu. Set ekibinden bazı kişilerin kendisini rahatsız hissettiği ve bu yüzden hücreye girmediğine dair de haberler de bulunuyor. Ancak Purcell kendi sahnelerinin çekimi için en uygun yerin orası olduğunu söylüyordu.

Peki Prison Break için Gerçek Bir Yaşam öyküsünden uyarlandı demiştiniz.Dizideki karakterler ile ilgili bir haber çıktı.Neredeyse tüm karakterleri hapis süreci yaşamış diye.Bu söylentiler doğru mu?

Dizinin dört sezonu boyunca on yedi karakter sürekli olarak yer alıyordu. Bunlardan sadece ikisi hapse girmedi: Veronica Donovan (Robin Tunney) ve Sofia Lugo (Danay Garcia).

*Bu keyifli söyleşiden dolayı Labirent Dergi Ailesi olarak Paul Scheuring'e sonsuz teşekkürler...  

*Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yazılardan Labirent Dergi sorumlu tutulamaz. Sitemizde yayınlanan haberler, yazılar, fotoğraflar, görseller izin alınmaksızın referans gösterilse dahi kullanılamaz ve yayınlanamaz.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram